Rodzinne wczasy w górach . Gdzie warto wyjechać, gdzie się zatrzymać i których atrakcji zaznać?

Obmyślasz wakacje z dziećmi w górach? W Polsce jest sporo interesujących lokalizacji, a jeżeli chodzi o wyjazd z maluchami, warto rozważyć położony w Górach Orlickich Zieleniec.

Góry – piękne każdą porą roku

Wypad w góry może okazać się fantastycznym rozwiązaniem nie tylko podczas przerwy zimowej. Pomimo iż hotel przy stoku, to idealne rozwiązanie dla miłośników narciarstwa, to w ciepłe miesiące w górskich resortach również można znaleźć wiele atrakcji. Świetnym tego przykładem jest ośrodek sportów zimowych Zieleniec. Urocza sceneria tej części miasta Dusznik-Zdroju sprzyja wielu formom aktywnego wakacji.

Pokój w hotelu z brzdącami

Wybierając się na górską wyprawę z dziećmi, należy dokładnie rozważyć dobór miejsca, w którym dokonamy zakwaterowania. Latem nic nie zastąpi orzeźwiającej kąpieli, zatem warto wybierać hotele z basenem. Zabawy w wodzie będą źródłem mnóstwa radości całej rodziny.

Po intensywnym dniu dobrze zrobi nam moment relaksu. Korzystnym sposobem będzie zatem relaksujący masaż bądź godzinka w saunie. Dlatego doskonałą alternatywą może być zatem hotel SPA. Aby móc jednak nacieszyć się chwilą sam na sam, celuj w obiekty zapewniające osobę, którą jest opiekun dziecięcy.

Atrakcyjne miejsca w górskich miejscowościach

Przestrzenie wokół Dusznik-Zdroju dopomagają dynamicznym formom spędzania czasu, podobnie pieszym wędrówkom po górskich szlakach, jak i wycieczkom rowerowym. Świetną bazą startową będzie na przykład Zieleniec. Atrakcje dla dzieci są tym, czego z pewnością tu nie brakuje. Dla przykładu będzie to Zieleniec Summer Park, który bez dwóch zdań powinna przetestować każda familia z maluchami, udająca się na wypoczynek blisko Dusznik-Zdroju.

Na terenie parku letniego można cieszyć się z wielu nietuzinkowych aktywności, w tym zjeżdżania na nartach po stoku pokrytym trawą bądź z quadów. Zaś po całym dniu aktywności warto skusić się na miejscową kolację, którą poda lokalna restauracja. Knajpki, w których można dobrze zjeść też w Zieleńcu jest pod dostatkiem, porównaj: Restauracja Szarotka Zieleniec

Przekonaj się jak niezapomnianą przygodą mogą być familijne wycieczki w górskich kurortach Zieleńca.