Dlaczego dzieci powinny uprawiać sport?

Wszyscy wiemy, że sport jest ważny dla zdrowia. Warto dbać o to, by był obecny w życiu człowieka od samego początku – dlatego należy dbać o to, by i dzieci miały zapewnioną aktywność fizyczną. To szczególnie ważne w przypadku najmłodszych, ponieważ dobre nawyki zostaną z nimi na zawsze. Ale to nie jedyny powód, dla którego powinno się zachęcać dziecko do sportu.

Dzieci uprawiające sport są zdrowsze, mają większą odporność – a więc rzadziej chorują. Oprócz tego są silniejsze i mają lepszą kondycję, a to też bardzo pomaga w życiu.

Ale sport to nie tylko korzyści fizyczne. Sporty drużynowe uczą nawiązywania więzi i współpracy. Dziecko staje się też bardziej odpowiedzialne, bo rozumie, że liczą na niego inni członkowie drużyny. W dodatku na zajęciach sportowych można zawrzeć przyjaźnie na całe życie.

Dzieci, dla których sport jest ważną częścią życia, lepiej radzą sobie w szkole. Mają lepsze wyniki, potrafią się skoncentrować. Sport pozwala im wyładować emocje, a przede wszystkim – spożytkować energię, której dzieci mają ogromne ilości. Dzięki temu łatwiej im nad sobą zapanować, są mniej agresywne i marudne, nie nudzą się tak szybko.

Kolejna korzyść – łatwiej im znosić niepowodzenia w dorosłym życiu. Od małego uczą się, że czasem ponosi się porażki, bo ktoś jest lepszy albo akurat tak się składa. To bardzo ważna lekcja, która może okazać się bezcenna. Zwłaszcza obecnie, gdzie zewsząd otacza nad presja na odnoszenie sukcesów.