Hashimoto – to już prawie choroba cywilizacyjna – co warto o niej wiedzieć?

Ta dolegliwość atakuje niepostrzeżenie, bo w początkowych stadiach rozwija się bezobjawowo. Chory potrafi paść jej ofiarą a nawet nie zdawać sobie z tego sprawy. Nawet w dojrzalszych stadiach wada jest kłopotliwa do uchwycenia, bowiem wskaźniki są kłopotliwe do uchwycenia, i także niemożliwe do uwolnienia od kolejnych dolegliwości.

Potrafi złapać cię nadmierna senność, przewlekłe zmęczenie oraz małe libido. Organizm może przybierać na masie mimo stosownej diety i czynności ruchowej. Ponadto wielokrotnie widziane jest obniżenie spokoju oraz depresja. Organizm mocniej aniżeli zazwyczaj będzie postrzegał zimno, skóra zacznie się wysuszać, natomiast u kobiet potrafi się pojawić zaburzenie miesiączkowania. Jeżeli któryś z bieżących znaków brzmi znajomo, to dość możliwe, iż ty czy któryś z twoich znajomych zapada na infekcję Hashimoto.

Hashimoto to etap przewlekłego zapalenia tarczycy. Posiada podłoże autoimmunologiczne. Nadmierna ilość przeciwciał wytwarzanych przeciw antygenom tarczycy prowadzi do jej naruszenia i upośledzenia procesu tworzenia hormonów. Te z kolei są odpowiedzialne za poprawne funkcjonowanie każdych tkanek w organizmie. Hormony tworzone w tarczycy odpowiadają za podstawową przemianę materii, metabolizm olejów i cukrów. Ponadto wpływają na zużycie tlenu w wątrobie, mięśniach, narządzie sercowym oraz nerkach. Niedoczynność tarczycy upośledza jeszcze proces utrzymania równowagi wapniowej oraz wodno-elektrolitowej.

Jeżeli zauważysz u siebie powyższy problem, to obowiązkowa objawi się pełna diagnoza lekarza. Chorobę usuwa się poprzez terapię hormonalną bądź poprzez prawidłową dietę. Dostarczanie niezbędnych artykułów do prawidłowego działania tarczycy może spowolnić proces zapalny owego gruczołu. Przyczynia się do zasadniczej poprawy samopoczucia.

Dieta przy chorobie Hashimoto winna być dopełniona samodzielnie dla indywidualnego pacjenta i patrzeć na różne zaburzenia będące równocześnie jak na wzór alergie. Pokarmy powinny być używane 4-5 razy dziennie w regularnych odstępach czasowych.

W takiej diecie niedopuszczalne są towary o dużym szczeblu przetworzenia jak fast-food, chipsy, słodycze, dania instant. Podstawa diety toż przede wszystkim produkty z owoców, warzywa oraz świeże ryby, mięso. Materiały winny być wartościowe w pełnowartościowe białko ora tłuszcze omega 3. Zaleca się picie co najmniej 2 litrów płynów dziennie ( jedynie nie napoje gazowane). Najwartościowsza jest H2O i świeża herbata.