Nadeszła pora wiosenna, a wraz z nią kwitnące rośliny. Sprawdź, jakie są metody na uchronienie pociechy przed alergenami na zewnątrz!

Wiosna to czas, kiedy wytwarzanie alergenów roślin jest ogromnie silne. Wywołuje to zwykle reakcję alergiczną u dzieci i pełnoletnich osób. Najczęściej występujące symptomy to katar lub ataki astmy. Pełnoletnie osoby mogą zadbać o swoje zdrowie – należy mimo wszystko rozumieć, jak zabezpieczyć najmłodszych przed alergenami. Zobacz te wskazówki, które spowodują, że twoje dziecko będzie czuło się lepiej na zewnątrz!

Stosuj zapobiegawcze lekarstwa bez recepty

Powinno się wiedzieć, że na rynku można wyszukać dziesiątki leków, które zwalczają objawy alergii. Dzięki nim nie występuje katar czy ciągłe łzawienie oczu. Trzeba mimo wszystko pamiętać, by znaleźć konkretnie lek przeznaczony dla dzieci. Musi on być w zupełności bezpieczny. W aptece możesz kupić tabletki, leki wziewne lub krople do nosa.

Miej na uwadze higienę najmłodszych

Higiena jest bardzo znacząca, jeśli chodzi o alergię. Po zabawie na zewnątrz trzeba zawsze umyć ręce ale i twarz. Dodatkowo warto trzymać ze sobą chusteczki nawilżane – skutecznie zmywają niemal każde zanieczyszczenia. Alergeny z drzew i krzewów, czyli pyłki trzymają się na włosach i ubraniach. Konkretne dbanie o higienę obniży moc objawów. Najskuteczniejszym sposobem zapobiegania pozostaje wciąż unikanie alergenów. Powinno się przeczekać w domu, kiedy warunki są słabe. Duży poziom alergenów w otoczeniu oznacza pojawiające się objawy – takich sytuacji musisz unikać. Warto przy tym zadbać także o dobre warunki w domu – sprawdź jak.

Pomyśl o skorzystaniu z usług alergologa

Powinno się wiedzieć, na co twoje dziecko jest uczulone. Te informacje są dostępne jedynie u alergologa po zrealizowaniu konkretnych badań. Rozpoznanie lekarza daje tutaj bardzo dużo. W porze pylenia roślin, na które dziecko jest silnie uczulone, powinno się dużo czasu przeczekać w domu. Test u alergologa umożliwi unikanie alergenów, które powodują alergię. W ten sposób dziecko powinno czuć się świetnie oczywiście na dworze. Oczywiście trzeba opowiedzieć mu jasno, czego potrzebuje unikać. To dość istotne – dzieci już od wczesnych lat umieją zrozumieć alergię.