Jedź koleją na wakacje! Czyli rodzinne wakacje z pociechami koleją

Nadchodzi lato, czyli pora urlopowych wojaży. Z pewnością większość z nas zastanawia się jaki środek lokomocji będzie najlepszy. Przypisuje mu się ogromne znaczenie, zwłaszcza jeżeli wybieramy się w podróż z dziećmi. Coraz większa liczba osób decyduje się na podróżowanie pociągiem.

Kolej alternatywą dla podróży autem

Choć dla wielu rodziców najlepszym środkiem lokomocji na rodzinne wojaże wydaje się samochód, to warto wziąć pod uwagę także dojazd pociągiem. Dla dzieci będzie to wielka przygoda, a rodzice zostaną zwolnieni z wielogodzinnego prowadzenia pojazdu. Sprawdź rozkład jazdy pociągów i zaplanuj podróż w pasującym Ci terminie!

Zaplanuj podróż

Jeżeli rozważasz podróż pociągiem, musisz zacząć od jej dokładnego zaplanowania. W pierwszej kolejności wyszukaj połączenie PKP do miejsca, do którego zamierzasz dotrzeć, w dogodnym dla Ciebie terminie. Nie zapomnij o wpisaniu stacji początkowej, czyli np. „dworzec główny PKP Wrocław”. Potem zweryfikuj wyszukane połączenia, biorąc przy tym pod uwagę klasę miejscówek, które zamierzasz zarezerwować.

Zalety podróży pociągiem

Podróż pociągiem bardzo często zajmuje mniej czasu niż dojazd na miejsce autem. Ponadto, nie nie przydarzą się nam żadne nieplanowane sytuacje na drodze, takie jak korek czy wypadek. Nie musimy się też martwić tankowaniem ani o prawidłowe ciśnienie kół.

Udogodnienia w podróży

Przewoźnicy kolejowi zapewniają podróżującym osobom szereg różnego rodzaju ułatwień. Jednym z nich jest radar pociągów. To internetowa mapa pociągów, za sprawą której podróżni mogą w każdym momencie zweryfikować lokalizację pociągu, jego trasę oraz model. Program pokaże nam dokładne miejsce, w którym się on danej chwili znajduje, przekazując, że jest to przykładowo dworzec PKP Wrocław.
Co więcej, współczesne pociągi są innowacyjne i wysoce użyteczne, gwarantując wysoki komfort podróży. Większość z nich jest klimatyzowana i proponuje pasażerom możliwość skorzystania z bufetu. Trzeba jednak pamiętać, że standard i pula usług zależą od rodzaju pociągu i kategorii biletu.

One reply

  1. Mela pisze:

    Przy obecnych cenach paliwa pociąg to rzeczywiście dobre rozwiązanie. Czekam na wakacyjne promocje 🙂

Comments are closed.