Jakie atrakcje zapewnić maluchowi, by zdrowo się rozwijał?

Zastanawiające jak wielu z nas marnuje czas wolny na zakupach, spacerując między alejkami w centrach handlowych. Choć na w naszym otoczeniu jest wiele nietuzinkowych form spędzania wolnego czasu – nierzadko dobieramy najbardziej oczywiste metody. A co Wy na to, żeby spędzić dni wolne choć trochę ciekawiej? Jeśli brakuje Ci koncepcji czym się zająć w weekend w przestrzeni miejskiej lub chcesz spędzić czas ze swoją pociechą w interesujący sposób – czym prędzej przejrzyj ten wpis! Podpowiadamy w nim – jakie kroki przedsięwziąć, by spędzić czas w ciekawy sposób, nie opuszczając naszej miejscowości.

Wybierając – jak spędzić czas z maluchem, sporo zależy nie tylko od pieniędzy, które możesz na to wydać, ale również od sezonu, czy od pogody na zewnątrz. Niebagatelnym warunkiem jest też to, w jakim wieku jest i czym lubi się zajmować Twoje potomstwo.

W chłodniejsze dni, gdy czas spędzamy głównie w budynkach, do zabawy zachęcają place zabaw dla dzieci mieszczące się w galeriach handlowych lub w szczególnie do tego przygotowanych miejscach. Do dyspozycji są ślizgawki, dmuchane namioty i zamki z kolorowymi nadrukami. Możemy również powygłupiać się na matach i skoczniach. Także kryte kąpielisko jest obiektem, do którego warto przychodzić przez cały rok. Dodatkowo w chłodniejszym okresie – cykliczny pobyt na kąpielisku – znacząco wzmacnia naszą odporność. Szeroką ofertę kulturalną oferują także multikina ze specjalnymi bajkami dla najmłodszych. Oczywiście radzimy, by spędzać czas również w plenerze – w parku, czy lepiąc bałwana.

 

 

W letnim czasie jest dużo więcej możliwości – by spędzić czas z maluchem w plenerze.
Niesamowitą przyjemnością jest niezmiennie przyjazd świty cyrkowej, gdy pod wielkim dmuchanym namiotem – mamy możliwość podziwiać występy gimnastyków, magików, czy klaunów.
Ciekawą opcją może być również widowisko na wolnym powietrzu – gdzie animatorzy na tymczasowej scenie pod dmuchanym namiotem, inscenizują znane wszystkim przedstawienia.

Wraz z rozpoczęciem cieplejszych dni – pojawia się też sporo festynów rodzinnych. Wśród wielu wydarzeń – czy to kulinarnych, plastycznych, czy dydaktycznych – stoją ludzie do konkretnych straganów pod dmuchanymi namiotami. Ciekawym konceptem, choć dobrze wszystkim znanym – może być wyprawa do ogrodu zoologicznego. Styczność z naturą zrobi dobrze nie tylko dzieciom, ale również dorosłym. Po wizycie u małp, koali, czy tygrysów – na zakończenie trasy – najczęściej czekają na odwiedzających – ekspresowe namioty z przekąskami i oranżadą. Jeśli ciekawi Cię konstrukcja takiego namiotu. Sprawdź, gdzie jeszcze spotkasz takie konstrukcje!

Bez różnicy, którą opcję zaplanujesz, niezwykle ważną kwestią jest ofiarowanie czasu jedynie Twojemu potomstwu. Jest to niezwykle ważne dla Waszej relacji, ale również rozbudzania w nim fantazji i ciekawości poznawania świata. Może być to też po prostu świetna frajda dla wszystkich członków rodziny!