Bezpieczeństwo i zdrowie dzieci w podróży

Dzieci z reguły kochają wszelakie wyjazdy i eskapady, ale z samą jazdą bywa różnie. Dłużąca się jazda czy też lot do miejsca docelowego potrafią być naprawdę nużące, wobec tego należałoby już wcześniej zastanowić się nad tym, co robić, żeby wyjazdy były wygodne i trochę urozmaicone! Nie możemy zapominać także o kwestiach bezpieczeństwa i zdrowia naszych pociech.

Bazowa inspekcja techniczna samochodu – zobowiązanie urlopowicza!

Wedle statystyk na ogół jeździmy prywatnymi autami. Bez znaczenia, czy jest to samochód marki Citroen, lub Renault, sprawny samochód to nieodłączny kompan wycieczkowicza. Jest to dość klarowne – w ten sposób można cieszyć się całkowitą dowolnością i swobodą, albowiem nikt nie dyktuje nam, jak i dokąd mamy jechać. To kłopotliwe, wolność ta wiąże się też z miarodajną odpowiedzialnością, albowiem sami musimy zatroszczyć się o to, żeby stan techniczny samochodu był co bynajmniej zadowalający. Co w takim zrobić, żeby posiadać bezsporną pewność, iż żadna niewielka wada nie podkopie zaplanowanych urlopów?

Odpowiedzialny turysta już na parę miesięcy przed wyjazdem upewni się, iż jego samochód jest po przeglądzie i spełnia wszelkie wymagane normy techniczne. Najważniejsze podzespoły, jakie winno się przejrzeć i w miarę potrzeby zastąpić, to tylna oś oraz tylna belka, czyli zawieszenie pojazdu. W tym celu winno się udać do mechanika – regeneracja tylnej belki bądź naprawa tylnej belki nie należą do wielce kosztownych napraw, wobec tego nie należy się z nimi wstrzymywać.

Sprawdzona alternatywa dla samochodów: eko-wędrowcy na rowerze

Samochody mają jednakże swoje wady – nie tylko musimy liczyć się z faktem, iż wiążą się one z kosztami za paliwo lub płyny eksploatacyjne, ale też żyć z myślą, iż wytwarzane spaliny przyczyniają się do zniszczenia środowiska. Dużo bardziej ostrożnym pomysłem może okazać się rodzinna podróż z maluchami na rowerach! Co prawda dystans, jaki będziemy w stanie pokonać, jest trochę ograniczony, ale taki typ wycieczki dostarcza codziennej dawki ruchu, a też intymnego kontaktu z naturą. Jeżeli mamy wolny czas i dyspozycje, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby udać się na malutką, czy też trochę większą, rowerową przejażdżkę!