Dzieci u psychoterapeuty – czy jest się czego obawiać?

Przychodzenie do specjalistów z maleńkimi pociechami, czy też nawet zapraszanie lekarzy do nas, gdy nasze pociechy chorują, jest oczywiście naturalne i nikt nie ma żadnych zahamowań w związku z tym.

Zdrówko małych maluchów jest najważniejsze, zatem bez względu na cenę domowej wizyty, bądź też bardziej skomplikowanego diagnozowania – dziecko ma obowiązek być sprawne fizycznie. Wszystko to jednak nawiązuje do stanu zdrowia ciała ukochanych pociech. Z jakiej racji nie mówi się tak o równie istotnym zdrowiu psychicznym?

Mnogość rodziców nie czuje się dobrze z kwestią zapisywania maluchów do specjalistów od psychoterapii. Zdarza się, że biorą kiepskie psychiczne zdrowie dziecka jako własną porażkę wychowawczą, że ich dzieciątko nie jest w stanie mieć władzy nad złością, wpada w nastroje depresyjne, czy też najzwyczajniej w świecie wyróżnia się na tle dzieci w takim samym wieku w jakiś sposób.

Nie należy się bać zwrócenia się z prośbą o ekspertyzę do psychoterapeutów – kliknij tu. Bezstresowo rozwijające się maleństwo, bez udręk dotyczących jego zachowań oraz psychiki, to cel rodziców. Dlatego stabilność mentalna musi stać się tak samo ważna, jak leczenie innej poważniejszej albo mniej inwazyjnej dolegliwości fizycznej.

Nieleczenie dzieciaczków, wykazujących skłonności do nieprawidłowości, związanych ze zdrowiem psychicznym, może skutkować powiększaniem się problemów takiego szkraba, a potem do poważniejszych przypadłości albo bezpowrotnych przemian, które dadzą o sobie znać w życiu późniejszym – zobacz: https://www.superego.com.pl/socjoterapia-dla-dzieci-i-mlodziezy/.

Lekceważenie przejawów problemów psychicznych dziecka, jakich może okazać się, że jest więcej, aniżeli się spodziewamy, jest porównywalne z bagatelizowaniem objawów ospy, różyczki, odry, szkarlatyny i tak dalej.

Jeżeli uczęszczanie na terapie dla małżeństw, wizyty u specjalistów oraz chęć leczenia nałogów, ogólnie korzystanie z pomocy specjalisty w dojrzałym żywocie, jest czymś zwyczajnym oraz niedziwiącym nikogo, w takim razie z jakiego powodu rozwiązywanie problemów od dzieciaka jest wciąż niespotykane?

Być może prowadząc nasze dzieci do psychologów sprawimy, iż będą one potrafiły lepiej sobie radzić później, bez przymusu korzystania z psychoterapii dla małżeństw, uczęszczania na leczenie nałogów? Należy się na ten temat namyślić, gdy spostrzeżemy dziwne aktywności u małych dzieciaczków.

Może Cię też zainteresować: https://www.superego.com.pl/coaching-osobisty/