Czy praca fizyczna jest dobra dla zdrowia?

praca w ogródkuMogłoby się wydawać, że osoby pracujące fizycznie są bardziej narażone na wszelkiego rodzaju dolegliwości zdrowotne, kontuzje i ogólne wyeksploatowanie organizmu. Czy jednak słusznie? A co z osobami, które całymi dniami siedzą przy komputerze?

To też wbrew pozorom jest dość spory problem. Wydawać by się mogło, że od siedzenia przy komputerze nie może się stać nic złego. Błąd. Choroby kręgosłupa, zmęczenie oczu, zespół cieśni nadgarstka – to tylko wierzchołek góry lodowej, jeśli chodzi o problemy zdrowotne, jakich przysporzyć nam może praca w trybie siedzącym – praca przy komputerze.

praca fizycznaDlatego też może warto czasem popracować fizycznie? W ramach przerwy, czy nawet czasu wolnego. Niektórzy tego nie znoszą, rozumiem to. Ale trzeba się przemóc. Coś podłubać w ogrodzie. Kupić jakieś fajne sprzęty przez internet, może postawić altankę, albo jakiegoś fancy grilla? Można też się wziąć za jakiś remont. Niby nic przyjemnego, ale zdrowie jest bezcenne, miejmy to na uwadze. Wiele rzeczy w domu czy mieszkaniu jesteśmy w stanie ogarnąć sami, a fachowca wzywamy jedynie z przyzwyczajenia. Wiem, że się nie chce, ale trzeba tu motywacji. Prace domowe (czy to zwykłe, czy remontowe) mogą być czymś i pożytecznym, i przyjemnym. Wszystko kwestia nastawienia.

Rozwiązaniem wszelkich problemów związanych z mało aktywnym trybem życia jest oczywiście sport. Nie masz z kim grać w piłkę albo w kosza? Idź biegać. Nie szukaj wymówek, tylko zacznij się ruszać!